KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11525181
nr 1152 5181
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Slussen", signerad och daterad 1978, EA-upplaga, torrnål, motivet: 29x39
Kondition: med dedikation
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 11 december 2017
kl 19:03:29
100 kr
400 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
600 kr
700 kr
900 kr
6
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
6
1.200 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth